-
Pomáháme
Běháme

Vážení přátelé, kamarádi, příznivci běhu,

máme za sebou prázdniny, čas dovolených a pomalu se zase všichni navracíme do normálu. My jsme prázdninový čas věnovali nejen odpočinku, v našem případě aktivnímu, ale také jsme se intenzivně věnovali přípravám další, v pořadí již třetí, charitativní běžecké výzvě. Ta se bude konat v termínu 2.10. 2021 a bude to opět fuška. 

Co nás čeká? Naším cílem je zdolat nejvyšší horu České republiky - Sněžku. Tentokrát jsme si zvolili opravdovou výzvu. Sněžku budeme zdolávat formou tzv. Everestingu. Každý běžec musí nastoupat celkem 8 848 výškových metrů, tedy ekvivalent výšky, kterou se honosí nejvyšší hora světa - Mount Everest. Tuto výšku bychom měl zvládnout za 24 hodin.

Na Sněžku budeme vybíhat od kapličky v Obřím dole. Délka tresy činí 7,2 km (tam a zpět) a její převýšení je pěkných 650 metrů a časová náročnost zhruba 1 hodina a 25 minut. Podle tréninkových náběhů budeme muset tuto trasu absolvovat v podobě zhruba 13,5 výstupů a sestupů.

Běhání nás baví a pomáhat během ještě víc. A proto i tentokrát budeme během pomáhat. Chceme podpořit charitativní projekt Nadace Sirius s názvem PATRON DĚTÍ. Konkrétně budeme pomáhat malé Adélce. Více informací o projektu můžete najít na tomto odkazu: https://patrondeti.cz/pribeh/rehabilitace-adelce-zlepsi-jeji-pohybovou-aktivitu/ .


Příběh Adélky

S Adélkou jsem se poprvé setkala před třemi lety, když na mě z kočárku vykukovala malá holčička s krásným úsměvem, dlouhými kudrnatými vlasy a velkýma černýma očima.

Už v té době jsem si uvědomovala, že se i přes všechno její trápení dívám na spokojené dítě, kterému rodiče věnují veškerou svou péči a lásku. Adélka je velice vnímavá slečna, které zdravotní stav neumožňuje jakýkoli vědomě řízený pohyb a z toho důvodu vyžaduje neustálou péči.

Navzdory veškerým svým omezením se snaží intenzivně každou reakcí projevovat emoce a pocity (radost, štěstí, strach i spokojenost). Je šťastná za jakoukoli pozornost. K jejímu rozvoji jsou velmi důležité stimulační podněty, stejně jako pravidelné a intenzivní rehabilitace. Takovou intenzivní rehabilitaci s odborným personálem a vybavením zajišťují právě lázně na pohybová ústrojí, které s Adélkou rodiče navštěvují dvakrát do roka.

Nicméně neurorehabilitační péči, kterou Adélka potřebuje, hradí zdravotní pojišťovny jen z části. Zbývající náklady rodiče musí hradit ze svého, což dělá ročně opravdu dost. Proto bychom všichni uvítali finanční podporu pro zajištění těchto rehabilitačních služeb.


Kdo je organizace Patron dětí?

Jedná se o charitativní projekt s orientací na přímou pomoc rodinám s dětmi se sociálním a zdravotním znevýhodněním formou adresných veřejných sbírek. Založila ho v roce 2017 Nadace Sirius a dosud plně hradí jeho provoz. Díky tomu může jít 100 % vybraných finančních prostředků na pomoc dětem. O tom, jak je Patron dětí úspěšný se můžete sami přesvědčit na https://patrondeti.cz/vysledky

Všechny příběhy dětí, které jsou zveřejněny webových stránkách Patron dětí pečlivě prověřuje v oddělení risku a chrání tak dary dárců.

Budeme rádi i za vaší finanční pomoc pro Adélku nebo i za to, že se s námi symbolicky zapojíte do tak velké výzvy, buď na Sněžce, anebo kdekoliv jinde aktivním během.

Jednoduché to nebude, ale společně to zvládneme a dokážeme nemožné! My v naší úžasné partě lidí věříme v sílu sportovního ducha a touze pomoci lidem, kteří to potřebují.

Více informací brzy na stránkách https://pobezime.cz/ , anebo na FB stránkách https://www.facebook.com/jestedska.bezecka.particka

Moc děkujeme za podporu.


Děkujeme rodičům Adélky za souhlas se zvěřejněním fotek a informací.
Vrámci této výzvy podporujeme


Podporují nás

 

Výzva v číslech

61 710

Celkem vybráno Kč

6 709

Nastoupané metry

79,57

Celková vzdálenost v Km

Fotografie z výzvy