-
Pomáháme
Běháme

Jak to vše začalo ....


U zrodu Ještědské běžecké partičky stáli tři lidé, kamarádi z Prahy - Petr Kovářík, Michal a Tomáš. Náš příběh se začal psát na počátku tohoto roku v lednu. Samotné datum našeho počátku, 20.1.2021, už samo o sobě působilo tak trochu výjimečně a magicky a jak se ukázalo, bylo předzvěstí něčeho velkého.....

V tento mrazivý lednový den jsme byli domluvení na běhu, jen tak pro radost, s naší budoucí parťačkou Sabinou Rakovskou. Oblíbili jsme si běhání po stezkách ještědského kopce. Náhoda nás spojila dohromady s naším dalším členem - Martinem. Kde se vzal, tu se vzal, najednou se vynořil ze tmy, celý omrzlý, běžecké hůlky v ruce. Stál před námi a stejně jako my, se jen tak pro radost, proháněl po sněhem zasypaných cestách. Bylo nás pět.

Slovo dalo slovo a hned na další víkend jsme si naplánovali opět sraz pod ještědským kopcem, abychom společně zdolávali náročný 12km okruh přes vysílač. Ten víkend se k nám přidaly ještě další dvě běžecké nadšenkyně – Niki a Zdenka. Naše partička byla kompletní. Aniž bychom to, jakkoliv plánovali, bylo nás sedm. Sedm statečných. Sedm běžců odhodlaných posunout jejich zálibu v běhu o trochu výš. Ještědská běžecká partička byla kompletní!

Společně jsme si řekli, že bychom naši lásku k běhu, mohli přetavit v činnost, která nás bude nejen bavit, ale mohla by být i prospěšná a mohla pomáhat. Sabina již nějakou dobu nosila v hlavě myšlenku pomáhat sportem těm, kteří to nejvíce potřebují. Malým dětem a dalším lidem, kteří prostě neměli takové štěstí ve svém životě, jako my ostatní. Ta myšlenka nás nadchla a my najednou cítili, že tohle je přesně to, co nás spojuje dohromady. Láska ke sportu a touha pomáhat a dělat radost dalším lidem.

Jsme nesmírně rádi za podporu vás všech, fanoušků, kamarádů, kteří nám dáváte obrovskou motivaci vytrvat a klást si stále nové cíle a výzvy. Držte nám palce. Vždyť co může být krásnější, než přátelství podpořené tak silnou motivací a myšlenkou, pomoci lidem, kteří to potřebují.

Děkujeme Vám všem za podporu!


Vaše Ještědská běžecká partička