-
Pomáháme
Běháme

Květnová výzva pro apolinářské kulíšky

Přátelé, rok se s rokem sešel a my jsme opět, po delší odmlce, tady s výzvou, v rámci které chceme pomoci dětem, které to potřebují. Doba není tak úplně příznivá, společnost je vyčerpaná situací kolem covidu, do toho se přidala nejistota kolem války na Ukrajině. Finanční poměry se ve společnosti dramaticky zhoršují a my si uvědomujeme, že jsou mezi námi o to více lidé, především pak děti, kteří jsou rádi za každou finanční pomoc. A my jsme si řekli, že budeme opět pomáhat těm nejmenším. Tam kde jsme vloni začínali, tam se letos opět vrátíme. 

Je rozhodnuto, i letos pomůže těm nejmenším v Aponedu 

Apolinářská nedonošeňátka z.s.

https://www.aponedo.cz/

Oddělení IMP1, tedy oddělení intermediární péče, je poslední zastávkou malých hrdinů na cestě domů. Ve vedlejších pokojích bývají ubytované jejich maminky. Před opuštěním brány porodnice je čeká nelehký úkol. Naučit se být neochvějnou dvojkou, která zvládne vše bez celodenní pomoci lékařů. Maminky přebírají otěže v péči o stále ještě křehké potomky. 

Učí se péči, první pomoci a podávání léků. Dětičky bojují s pitím mléka bez dechových pauz či usnutí vysílením. Pobyt na oddělení je psychicky náročný, ač s tím nejkrásnějším koncem. Koupací kout, kde probíhá hygiena, je na oddělení zastaralý, ačkoliv je hlavním zázemím při běžné denní péči. 

Tak bychom ho moc rádi rozehřáli barvami a dodali novým rodinám kus optimismu v cílové rovince a malým bojovníkům potřebný komfort.

Cílem pro nás je náročná běžecká výzva v Jizerských horách, kterou chceme uskutečnit v termínu 21. -  22.5.2022. Vyběhneme v brzkých ranních hodinách a chceme zvládnout nastoupat co nejvíce výškových metrů. Na 7km trase od Bílého potoka, který se nachází ve výšce 400 m n. m. do  Frýdlantského cimbuří, které se nachází ve výšce  900 m n. m., vystoupáme 500 výškových metrů.


Každý z naší partičky přispěje během tohoto běžeckého víkendu částku na pomoc Aponedu. Budeme rádi, pokud se najdou i další dárci, kteří budou chtít tento projekt podpořit ať s námi na kopci, a nebo kdekoliv jinde, třeba i tím, že pošlou libovolný příspěvek na transparentní účet:

Apolinářská nedonošeňátka z.s.

Banka: Fio Banka, č.ú.: 2501631475/2010


Transparentní účet: 2401429480/2010

https://ib.fio.cz/ib/transparent?a=2501631475


Pro každého z nás je to velká výzva a my si chceme dokázat, že na to máme       

Za Ještědskou běžeckou partičku Petr a Sabi