-
Pomáháme
Běháme

Ještědská běžecká výzva 17.4.2021


Přátelé, kamarádi,

je čas se trochu poohlédnout za minulou sobotou, kdy nastal tolik očekávaný den D. Přinášíme vám informace z naší první běžecké výzvy Běháme – pomáháme, která se konala na Ještědu. Počasí nám sice moc nepřálo, namísto jarního počasí nás na Ještědu přivítalo vskutku ryze počasí zimní. Teplota se pohybovala okolo bodu mrazu a na zemi leželo 15 cm sněhu.

Myšlenka pomáhat vznikla na konci února tohoto roku. S nápadem přišla Sabča - naše týmová kolegyně. Abychom o našich záměrech a plánech mohli dát vědět světu, rozhodli jsme se náš projekt podpořit nejen webovými stránkami, ale také naši myšlenku šířit na sociálních sítích. Ta byla jasná, pomáhat potřebným a tím, co nás baví, vydělat finanční prostředky.

Termín naší první běžecké výzvy byl původně plánován na 3.4., ale díky vládním opatřením jsme museli termín posunout na 17.4. V tento den jsme se sešli již v brzkých ranních hodinách (6:00 hodin) na parkovišti P2 Horní Hanychov a následně jsme opakovaně zdolávali po celých 12 hodin několik výstupů k vysílači Ještěd.

S naší úžasnou partou jsme celkem zdolali 18 402 výškových metrů, což je fantastický výkon, protože podmínky byly opravdu extrémní a všichni jsme s sáhli až na dno vlastních sil. Tímto počinem se nám, společně s Vámi - úžasnými dárci s velikým srdcem, podařilo vybrat částku 35 000 Kč, která poputuje na konto neziskové organizace Apolinářská nedonošeňátka.

Velké poděkování patří všem členům party, kteří se vzdali svého komfortu přispat si v teplé své postele ve volný den, a rozhodli se udělat něco pro dobrou věc. Zvlášť poděkování pak patří Sabče za skvělou myšlenku pomáhat a zapojit do toho další lidičky a Kubovi Vondroušovi, který pro nás zajistit perfektní cateringové služby, díky kterým jsme měli dostatek síly a energie.

Naše první výzva skončila a my si myslíme, že byla více než úspěšná. Jedeme ale dál a již nyní pracujeme na další výzvě o které se s dostatečným předstihem dozvíte na našich webových stránkách http://pobezime.cz a na FB stránkách: https://www.facebook.com/jestedska.bezecka.particka .

Fotografie z této úžasné akce si můžete prohlédnout v naší galerii

Děkujeme Vám všem za úžasnou podporu, Vaše Ještědská běžecká partička.

Sabča Rakovská

Petr Kovářík

Martin Šedina

Nikola Vodičková

Zdenka Benčíková

Jakub Vondrouš

Michal Třískala