-
Pomáháme
Běháme


Charitativní projekt - Pelíšky pro kulíšky


V pátek 19.2.2021 na základě vládních nařízení jsme se dozvěděli o zrušení zimního závodu JEŠTĚD 24 | SALOMON JEŠTĚD 24. Nám se však v hlavě zrodila myšlenka, jak v naší běžecké Ještědské partičce pomáhat ostatním.

Rádi bychom v této nelehké době, kdy spousty lidí nemá práci a fin. prostředky, poskytli pomoc druhým. Cílem projektu je určitě finančně pomáhat převážně nemocným dětem, které to při této tíživé situaci nemají vůbec lehké.

Každá koruna tak může rozhodně pomoci. Celá myšlenka zní tak, že my z Ještědské partičky 7 běžců, jsme si dali výzvu za 12h absolvovat několik výběhů/seběhů z parkoviště P2 směr vysílač Ještěd/zpět. Jeden výstup P2 - vysílač Ještěd je cca 430 nastoupaných výškových metrů.

Cílem je 17.4.2021 za 12h, tj. od 6:00 - 18:00 zvládnou tak několikrát za tento daný čas co nejvíce nastoupených výškových metrů. Za každý nastoupaný výškový metr by každý z běžců na účet dárcovské výzvy poslal po závodě 1 Kč. Veškeré hodnoty z běhu budou zaznamenány na sportovní hodinky každého běžce.

Finanční částka by se v tomto případě mohla vyšplhat až na neuvěřitelnou částku 10.000 Kč při účasti tří běžců. Já však pevně věřím, že naší Ještědskou běžeckou partičku "vyblázníme" a postavíme náš 7-členný tým. Budeme rádi pokud se najdou i další dárci, kteří budou chtít tento projekt podpořit zde: https://www.darujme.cz/vyzva/1201897

Samozřejmě tady nepředbíhejme, vše je odvozeno od počasí a od fyzického výkonu každého běžce. Pro každého znás je to velká výzva a my si chceme dokázat, že na to máme.Chceme hlavně pomáhat potřebným a ne jenom sedět na zadku a nadávat na dobu COVIDovou, která nás bohužel tak strašně dlouho omezuje. Myslíme si, že toto je dobrý nápad, jak spojit příjemnou dřinu s užitečnou myšlenkou pomáhat. Celý tým běží bez jakékoli finanční podpory, bez nároku na honorář a nějak zvlášť se zviditelnit.

Tímto bych chtěl poděkovat za skvělý nápad a výbornou myšlenku skvělému člověku, který má srdce na správném místě a tím není nikdo jiný než naše skvělá Sabča Rakovská. Bez ní by toto nikdy nevzniklo.

Za Ještědskou běžeckou partičku Petr Kovářík a Sabča Rakovská


 

Fotografie z akce

Návštěva kulíšků u Apolináře

Navštívili jsme naše malé kulíšky u Apolináře a předali jsme finanční dar, který se nám díky Vám a našemu úsilí podařilo dát dohromady. Přinášíme vám pár fotografií z návštěvy, která byla pro nás nesmírně povzbuzující a emotivní. 

Reportáž z online deníku RTM+